İçeriğe geç

TOLC Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, TOLC sınavı hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve yurt dışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. TOLC Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekteyiz. Öte yandan velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekteyiz. Eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. 

İtalya’daki üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenciler, bu sınava girip başarılı olmak zorundadırlar. Bu sınav tamamen kendine has özelliklere sahip olmakla birlikte sınava yönelik özel çalışma gerektirmektedir. Ayrıca TOLC sınavı, CISIA isimli Üniversiteler Arası Ortak Kuruluş tarafından düzenlenmektedir. 

Alanında uzman hocalarımız ile TOLC Özel Ders birebir olarak ister arkadaşlarınız ile grup olarak alabilirsiniz. Hocalarımız sizlere konu ile alakalı olarak çok sayıda soru ve denemeler vermektedir. Ek olarak geçmiş yıllarda TOLC sınavlarında çıkmış olan çoktan seçmeli (multiple choice) ve yazılı sınavların çözümleri de yapılmaktadır.

TOLC Sınavı

TOLC sınavı bir eğitim öğretim yılı içerisinde pek çok kez düzenlenmektedir. İtalya’da 50 ye yakın üniversite TOLC sınavıyla öğrenci almaktadır. Özellikle Ekonomi, işletme  (Business or Management), Eczacılık, Mühendislik, Pazarlama (Marketing) başta olmak üzere birçok bölüm TOLC sınavına önem vermektedir. Sınav, özellikle yaz aylarında çok yakın tarih aralıklarında pek çok defa düzenlenmektedir. Fakat sınavda kontenjan kısıtlaması olması dolayısıyla, girmek istediğiniz sınava en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü kontenjanlar çok hızlı bir şekilde dolmaktadır.

TOLC sınavına girmek isteyen öğrenciler 30 euro sınav ücreti ödemek zorundadırlar. Sınav kayıtları CISIA’nın internet sitesinden yapılmaktadır. TOLC sınav kaydı için tıklayınız.

Ek olarak sınav Matematik, İngilizce ve Logic (Mantık) kısımlarından oluşmaktadır. Özellikle Logic (Mantık) kısmı buna benzer bir ders görülmediği için ülkemizdeki öğrenciler için oldukça zorlayıcı olmaktadır. Bu nedenle, öğrenciler özellikle Logic (Mantık) ve matematik derslerinden özel derse ihtiyaç duymaktadırlar.

TOLC Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×