İçeriğe geç

SAT Subject Test (SAT II Test)

sat subject test

SAT Reasoning yanında birçok okul SAT Subject Test de istemektedir. Özellikle Amerika’daki bazı üniversiteler, öğrencilerin iki veya üç dersten SAT Subject Test almasını tavsiye etmektedirler. Hangi dersleri alacağınızı,  üniversite hedefinize göre siz seçmelisiniz.

SAT Subject Test temel olarak 5 Kategoriden ve yaklaşık 20 dersten oluşmaktadır

  1. English – Literature
  2. History and Social Studies – U.S. History, World History
  3. Mathematics: Math Level I, Math Level II
  4. Science: Biology E/M, Chemistry, Physics
  5. Languages: Chinese with listening. French. French with Listening. German. German with Listening. Spanish. Spanish with Listening. Modern Hebrew. Italian. Latin. Japanese with Listening and Korean with Listening.

SAT Subject Test , bir kişinin o derslere bilgi konusunda ne kadar hâkim olduğunu göstermektedir. Ayrıca Reasoning sınavı her ne kadar temel düzeyde bilgi ve yorumlama kabiliyetini ölçmekte ise de SAT Subject Testler de oldukça yoğun bir bilgi sorulmaktadır. Bu yüzden öğrencilerin özel ders takviyesi ile iyi bir not alabilmesi mümkün olmaktadır.Bu arada önemli bir hatırlatma yapmak gerekirse aynı anda hem SAT Reasoning hem de SAT Subject sınavına maalesef giremiyorsunuz. O yüzden sınav planlamasını iyi yapmakta fayda vardır.

SAT Subject Testlerin üniversitede okuyacağınız alana uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Buradaki en önemli husus alacağınız 2-3 Subject Testi yapabileceğiniz alandan ziyade üniversitede okuyacağınız bölümü düşünerek seçmeniz olacaktır. Örnek olarak ; üniversitede eğer tıp okumak istiyorsanız Biyoloji, Matematik ve Kimya almanız gerekmektedir. Çünkü bu dersler Tıp Fakültesinde okurken sizlere lazım olacak derslerdir.

Diğer bir örnek ise Mühendislik Fakültesinde okumak istiyorsanız Matematik II, Fizik ve Kimya almanız sizler açısından oldukça faydalı olacaktır.

Bunlar dışında üniversitede eğer Sosyal Bilimler okumayı düşünüyorsanız Matematik I veya II (ikisini birlikte kesinlikle almamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü üniversiteler tek ders olarak sayıyorlar), Amerikan Tarihi veya Dünya Tarihi ile bir yabancı dili almanızı tavsiye ediyoruz. 

SAT Subject Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×