İçeriğe geç

SAT Online Sınavı

SAT Dijital Sınavı

SAT Sınavına Amerika’da üniversiteye kayıt olmak isteyen her yıl 200 ülkeden öğrenci girmektedir. Bununla birlikte SAT Sınavı ile yaklaşık 80 ülkeye üniversite başvurusunda bulunabilirsiniz. Yıllardır kağıt üzerinde yapılan ve her yıl yüzbinlerce öğrencinin girdiği SAT sınavı 2023 yılından itibaren online (digital) ortamda yapılmaya başlanacak. Öncelikle Uluslararası öğrenciler (international student) için Mart ayından itibaren yapılmaya başlanacak olan SAT Online Sınavı 2024’ten itibaren tüm dünya da yapılacaktır.

Öncelikle SAT Dijital Sınavı Amerika Birleşik Devleri haricindeki ülkelerde yapılacaktır. İlk olarak 2023 yılının Mart ayında yapılacak olan SAT Online Sınavı 2024 yılının Mart ayı itibariyle tüm dünya da dijital ortamda yapılacaktır.

SAT Online Sınavındaki Yenilikler

 

SAT online sınavı temel olarak önceki SAT sınavları ile aynı olmakla birlikte bazı alanlarda farklılaşmaktadır. İlk olarak sınavı tablet, laptop veya masa üstü bilgisayarınızdan yapabilirsiniz. Ayrıca sınav 3 saat yerine artık 2 saate düşürülmüştür. Bu süredeki en büyük düşüşler ise İngilizce kısmında yer alan okuma parçalarında kısalmaya gidilecektir. Bununla birlikte artık sınavların haftalar yerine 5- gün içerisinde açıklanması beklenmektedir. Matematik kısmında ise öğrencileri kullanacağı hesap makinesi sistem üzerinde olacaktır. Ayrıca bir hesap makinesi ihtiyacı bulunmayacaktır.

SAT Online Sınav Örneği

 

College Board önümüzdeki günlerde SAT sınavına ilişkin örnek soru ve deneme yayınlayacağını bildirdi. Söz konusu gelişmeleri Econ Akademi olarak yakından takip etmekteyiz. Örnek soru ve denemeler çıkıncı sizleri bu konuda bilgilendireceğiz.

 2022-2023 SAT sınav tarihleri ise şu şekildedir. 2023 yılında yapılacak olan sınavlar online olarak yapılacaktır.

2022-2023 SAT Sınav Tarihleri

27 Ağustos 2022

1 Ekim 2022

3 Aralık 2022

11 Mart 2023*

6 Mayıs 2023*

3 Haziran 2023*

 

*SAT Dijital Sınavı

Sınav başvuruları, ülkelerdeki başvuru merkezlerinden veya internet üzerinden online olarak yapılır. Genelde sınavdan 1 ay önce başvuru yapacağınız tarih sona ermektedir. Sınav tarihlerini ve başvuru tarihlerini dikkatlice takip etmenizi önermekteyiz. SAT sınavına istediğiniz kadar girebilirsiniz, herhangi bir sınırlama yoktur. 

Öğrenciler SAT sınavına istediği kadar girebilmekle birlikte genellikle bu sınava 11 ve 12.sınıfta girmektedir. Sınav sonucunda alınan puan 2 yıl geçerlidir. Birden fazla sınava girmeniz halinde, istediğiniz daha doğrusu en yüksek aldığınız puanı başvuracağınız üniversitede kullanabilirsiniz.

Sınavın kendisine özel bir sınav yapısı vardır. İngilizceniz çok iyi seviyede olsa bile soru tarzları ve sınav stratejisine hakim hocalardan destek almanız ve SAT yönelik kaynaklardan sınava hazırlanmanız sizi başarıya ulaştıracaktır. Sınava girmeyi planladığınız tarihten 1 yıl önce planlı, sistemli ve disiplinli bir şekilde sınava hazırlanmaya başlamanızı tavsiye etmekteyiz.

SAT Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×