İçeriğe geç

Bocconi Test Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, Bocconi Test hazırlık süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve yurt dışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. Bocconi Test Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. 

1902 yılında İtalya’nın Milano şehrinde kurulan Bocconi Üniversitesi, Avrupa’nın işletme ve ekonomi alanındaki en iyi üniversitelerinden birisidir. Bu üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler, üniversite tarafından düzenlenen sınava girip başarılı olmak zorundadırlar. Bu sınav tamamen kendine has özelliklere sahip olmakla birlikte sınava yönelik özel çalışma gerektirmektedir. 

Alanında uzman hocalarımız ile Bocconi Test Özel Ders birebir olarak ister arkadaşlarınız ile grup olarak alabilirsiniz. Hocalarımız sizlere konu ile alakalı olarak çok sayıda soru ve denemeler vermektedir. Geçmiş yıllar da Bocconi Test lerde çıkmış olan test ve yazılı sınavlarının çözümleri de yapılmaktadır.

 

Bocconi Test Soruları

Bocconi Test  4 farklı kısımdan,  toplam 50 adet çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Bu test genel olarak öğrencilerin akıl yürütme ve problem çözme yeteneklerini ölçmektedir. Sınav için ayrılan toplam süre 75 dakikadır.

Test şu dört bölümden oluşmaktadır.

Mantık:  Mantıksal sorular, sorunun doğru bir şekilde çözülmesi için ilgili ve alakasız bilgiler arasında nasıl ayrım yapılacağını bilerek kişinin bilgiyi mantıklı bir şekilde akıl yürütme ve analiz etme yeteneğini değerlendirmek için hazırlanmıştır.  (15 Soru)

Matematik: Matematikteki belirli sorular, genel olarak lise boyunca kapsanan konularla ilgilenir. Ve akıl yürütme yoluyla çözülebilir olarak kabul edilir.  ( 15 Soru )

  • Temel istatistiksel terimlerle verilen bilgileri anlamak.
  • 1. veya 2. derece denklemler veya basit üstel denklemler gerektiren basit somut problemlerin çözümü.
  • Basit doğrusal denklemler.
  • Problem çözümlerinin basit sayımı.
  • Temel sayısal hesaplamalar.
  • Basit eşitsizlik çözümü.
  • Temel olasılık problemleri. 
  • Basit geometri problemleri.
  • Temel mantık problemleri.
  • Paragraffların yorumlanması.

Okuduğunu Anlama: Paragrafları anlamanızı ve içerdiği bilgileri değerlendirme yeteneğinizi ölçmek için hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Özellikle bu bölümü dikkatlice okumalısınız. ( 13 Soru )

Sayısal Akıl Yürütme: İleri matematik bilgisi gerektirmez. Çünkü amaç, problemi öncelikle akıl yürütme yoluyla ve size verilen verilere dikkat ederek çözmek olacaktır.  Çoğu zaman, en büyük zorluk bir çizelgeyi veya tabloyu doğru okuyabilmek, anlamak ve kritik olan bilgiler ile problemi çözmek için gereksiz olan bilgiler arasında ayrım yapmaktır. (7 Soru)

Bocconi Test içerisinde her bir doğru soru karşılığında 1 puan kazanırsınız. Fakat yanlış sorular sizden 0,2 puan kaybettirmektedir. Boş bırakılan ve cevaplandırılmayan sorular herhangi bir kayba neden olmamaktadır. Toplam puanı 17’den düşük olan adayların notları seçim sürecinde dikkate alınmayacaktır.

Bocconi Test bir eğitim öğretim yılı içerisinde 3 kere düzenlenmektedir. Genelde Ekim, Şubat ve Nisan aylarında yapılmaktadır.

Bocconi Test e girmek isteyen öğrenciler 100 euro sınav ücreti ödemek zorundadırlar.

Bocconi Test Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×