İçeriğe geç

AP Statistics Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, AP Statistics hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve  yurtdışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Statistics Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Alanında uzman hocalarımız ile AP Özel Derslerini ister birebir olarak ister arkadaşlarınız ile grup olarak alabilirsiniz. Hocalarımız sizlere konu ile alakalı olarak çok sayıda soru ve denemeler vermektedir. Geçmiş yıllar da AP ‘de çıkmış olan test ve yazılı sınavlarının çözümleri de yapılmaktadır. Söz konusu çıkmış sorular sadece bizim ofisimizde bulunmakta olup Amerika’da yer alan ve sınavın koordinasyonunu yapan College Board şirketinden satın alınmıştır.  

AP Statistics Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz. Derslerimizi isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak Skype-Zoom üzerinden alabilirsiniz. AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Econ Akademinin uzman hocalarından AP Microeconomics, AP Macroeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Physics, AP Chemistry ve AP Biology derslerinden AP Özel Ders alabilirsiniz. Derslerinizi ister birebir olarak alabilirsiniz isterseniz oluşturacağınız arkadaş gruplarınız ile alabilirsiniz. 

 

AP Statics AB/BC Sınavı

 

 

 

Soru Tipi

 

                  Soru Sayısı              Puan(%)

 

 

 

Süre

Multiple-choice questions              40                       50%              90 dakika

Free-response questions 6

  

Part A: Questions                   1-5

 

37.5%

 

65 dakika

 

 

Part B: Question 6: Investigative task

 

12.5%

 

25 dakika

AP Statistics sınavı 3 saat sürmekte olup bunun 1 saat 30 dakikası multiple choice (çoktan seçmeli test) kısmı için, geriye kalan 1 saat 30 dakikası ise Free Response Paper (Sınavın Yazılı kısmı) için verilmektedir.  Multiple Choice kısmında toplamda 40 soru sorulmakta olup her biri aynı önem derecesine sahiptir. Free Response Paper kısmında ise 6 adet soru (alt şıkları olabilmektedir.) sorulmaktadır. Sınavın toplam puanının yarısını multiple choice kısmı diğer yarısını ise free response paper kısmı oluşturmaktadır.

AP Statistics sorularını cevaplayabilmeniz için iyi bir Matematik ve İstatistik bilgisinin yanı sıra bu bilgiyi de yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

AP Statistics sınavı College Board tarafından her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılan bir sınavdır.

2021 AP Statistics sınavı 13 Mayıs 2021 Perşembe günü yapılacaktır.

AP Statistics Soru Dağılımı

Exploring One-Variable Data 15-23%

Exploring Two-Variable Data 5-7%

Collecting Data 12-15%

Probability, Random Variables, and Probability Distributions 10-20%

Sampling Distributions 7-12%

Inference for Categorical Data: Proportions 12-15%

Inference for Quantitative Data: Means 10-18%

Inference for Categorical Data: Chi-Square 2-5%

Inference for Quantitative Data: Slopes 2-5%

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×