İçeriğe geç

AP Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, AP hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve yurt dışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız.

Alanında uzman hocalarımız ile AP Özel Derslerini ister birebir olarak ister arkadaşlarınız ile grup olarak alabilirsiniz. Hocalarımız sizlere konu ile alakalı olarak çok sayıda soru ve denemeler vermektedir. Geçmiş yıllar da AP ‘de çıkmış olan test ve yazılı sınavlarının çözümleri de yapılmaktadır. Söz konusu çıkmış sorular sadece bizim ofisimizde bulunmakta olup Amerika’da yer alan ve sınavın koordinasyonunu yapan College Board şirketinden satın alınmıştır. 

Ekon Akademiden AP Microeconomics, AP Macroeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Physics, AP Chemistry ve AP Biology derslerinden AP Özel Ders alabilirsiniz. 

AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

 

AP (Advanced Placement) Programı

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Ayrıca üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Dolayısıyla AP almış öğrenciler üniversite eğitimleri süresince ciddi derecede zaman kazanarak çift-anadal (double-major) veya yan dal (minor) programlarına da geçiş yapabilirler.  

AP Skorlarının Kredi Karşılıkları

AP ScoreCredit RecommendationCollege Grade
5Extremly well qualifiedA
4Well qualifiedA-, B+, B
3QualifiedB-, C+, C
2Possibly qualifiedn/a
1No Recommendationn/a

AP (Advanced Plancement) başta Amerika, İngiltere, Kanada ve Hollanda olmak üzere dünya’nın bir çok yerinde geçerliliğe sahip bir kualifikasyondur. 

2021 AP Sınav Tarihler 

 08:00 (Yerel Saat)12:00 (Yerel Saat)
3 Mayıs 2021 PazartesiUnited States Government and PoliticsPhysics C: Mechanics
4 Mayıs 2021 SalıCalculus ABGerman Language and Culture
Calculus BCHuman Geography
5 Mayıs 2021 ÇarşambaEnglish Literature and CompositionJapanese Language and Culture
 Physics 1: Algebra-Based
6 Mayıs 2021 PerşembeUnited States HistoryArt History
Computer Science PrinciplesComputer Science A
7 Mayıs 2021 CumaChemistryEuropean History
Spanish Literature and CulturePhysics 2: Algebra-Based
10 Mayıs 2021 PazartesiFrench Language and CultureMacroeconomics
World History: Modern 
11 Mayıs 2021 SalıSpanish Language and CultureLatin
SeminarPsychology
12 Mayıs 2021 ÇarşambaEnglish Language and CompositionMicroeconomics
 Music Theory
13 Mayıs 2021 PerşembeComparative Government and PoliticsStatistics
Computer Science Principles 
14 Mayıs 2021 CumaBiologyChinese Language and Culture
Italian Language and CultureEnvironmental Science

AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×