İçeriğe geç

AP Microeconomics Özel Ders

AP Microeconomics hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde Econ Akademi olarak amacımız, öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve  yurtdışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Microeconomics Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız.

Alanında uzman hocalarımız ile AP Microeconomics Özel Dersini ister birebir olarak ister arkadaşlarınız ile grup olarak alabilirsiniz. Hocalarımız sizlere konu ile alakalı olarak çok sayıda soru ve denemeler vermektedir. Geçmiş yıllar da AP ‘de çıkmış olan test ve yazılı sınavlarının çözümleri de yapılmaktadır. Söz konusu çıkmış sorular sadece bizim ofisimizde bulunmakta olup Amerika’da yer alan ve sınavın koordinasyonunu yapan College Board şirketinden satın alınmıştır.  

AP Microeconomics Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz. Derslerimizi isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak Skype-Zoom üzerinden alabilirsiniz. AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Econ Akademi’nin uzman hocalarından AP Microeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Physics, AP Chemistry ve AP Biology derslerinden AP Özel Ders alabilirsiniz. Derslerinizi ister birebir olarak alabilirsiniz isterseniz oluşturacağınız arkadaş gruplarınız ile alabilirsiniz.

 

AP Microeconomics Sınavı

AP Microeconomics sınavı College Board tarafından her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılan bir sınavdır.

AP Microeconomics sınavı 2 saat 10 dakika sürmekte olup bunun 1 saat 10 dakikası multiple choice (çoktan seçmeli test) kısmı için, geriye kalan 1 saatlik kısmı ise Free Response Paper (Sınavın Yazılı kısmı) için verilmektedir.  Multiple Choice kısmında toplamda 60 soru sorulmakta olup her bir soru aynı önem derecesine (puana) sahiptir. Free Response Paper kısmında ise 3 adet soru (alt şıkları olabilmektedir.) sorulmakta ve sorulardan biri bölümün toplam puanının %50’sini diğer ikisi ise %25’ini oluşturmaktadır. Sınavın toplam puanının yaklaşık üçte ikisini multiple choice kısmı üçte birini ise free response paper kısmı oluşturmaktadır.

AP Microeconomics sorularını cevaplayabilmeniz için iyi bir Mikro ekonomi bilgisinin yanı sıra bu bilgiyi de yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

AP Microeconomics Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz. Derslerimizi isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak Skype-Zoom üzerinden alabilirsiniz. AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz

 

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×