İçeriğe geç

AP Kimya Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, AP Kimya hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve  yurtdışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Kimya Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. 

AP Kimya derslerini isterseniz 3 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir veya grup olarak online (Zoom- Skype veya Google Meet) olarak alanında uzman hocalarımız tarafından özel ders verilmektedir. Online dersleri hocalarımızın müsaitlik durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz. Hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Kimya Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Geçmiş yıllar da AP’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler söz konusu sınava çok daha başarılı bir şekilde hazırlanmış olacaklardır. AP Kimya Özel Ders almak veya daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Econ Akademinin uzman hocalarından AP Microeconomics, AP Macroeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Physics, AP Biology ve AP Statistics derslerinden AP Özel Ders alabilirsiniz. Derslerinizi ister birebir olarak alabilirsiniz isterseniz oluşturacağınız arkadaş gruplarınız ile alabilirsiniz. 

 

AP Kimya

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Ayrıca üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Eğer üniversite de başta Kimya, Kimya Mühendisliği ve ilaç üretimi ile alakalı diğer bölümleri okumayı düşünüyorsanız AP Kimya sınavını almanızı tavsiye ediyoruz.

AP Kimya sınavı 3 saat 15 sürmekte olup bunun 1 saat 30 dakikası multiple choice (çoktan seçmeli test) kısmı için, geriye kalan 1 saat 45 dakikası ise Free Response Paper (Sınavın Yazılı kısmı) için verilmektedir.  Multiple Choice kısmında toplamda 60 soru sorulmakta olup her biri aynı önem derecesine sahiptir. Free Response Paper kısmında ise 7 adet soru (alt şıkları olabilmektedir.) sorulmaktadır. Sınavın toplam puanının yarısını multiple choice kısmı diğer yarısını ise free response paper kısmı oluşturmaktadır.

AP Kimya sorularını cevaplayabilmeniz için hem ileri düzeyde bilgi hem de öğrendiklerinizi yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

AP Kimya sınavları College Board tarafından her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılan bir sınavdır. 2021 AP Kimya sınavı 7 Mayıs 2021 Cuma günü yapılacaktır. 

AP Kimya Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz. Derslerimizi isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak Skype-Zoom üzerinden alabilirsiniz. AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz. 

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×