AP Fizik Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, AP Fizik hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde öğrencilere akademik destek vererek okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve  yurtdışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve hatalı oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. 

AP Fizik derslerini isterseniz 3 kişilik VIP gruplar halinde veya birebir olarak İstanbul ve Ankara ofisimizde alabilirsiniz. Talep eden öğrencilerimize birebir veya grup olarak online (Zoom- Skype veya Google Meet) olarak alanında uzman hocalarımız tarafından özel ders verilmektedir. Online dersleri hocalarımızın müsaitlik durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz. Hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi sonrasında, size uygun kişisel bir ders çalışma programı oluşturulmakta ve bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini ölçmekte ve eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. Geçmiş yıllar da AP’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler söz konusu sınava çok daha başarılı bir şekilde hazırlanmış olacaklardır. AP Fizik Özel Ders almak veya daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız 0553 921 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Econ Akademinin uzman hocalarından AP Microeconomics, AP Macroeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Chemistry, AP Biology ve AP Statistics derslerinden AP Özel Ders alabilirsiniz. Derslerinizi ister birebir olarak alabilirsiniz isterseniz oluşturacağınız arkadaş gruplarınız ile alabilirsiniz.

AP Fizik

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. AP derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler hem üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Ayrıca üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Eğer üniversitede başta Elektrik Elektronik, Mekatronik, Makine Mühendiliği gibi bölümler okumak istiyorsanız AP Fizik 1 dersi almanız sizi rakiplerinize kıyasla bir adım öne geçirecektir.

AP Fizik 1 sınavı 3 saat sürmekte olup bunun 1 saat 30 dakikası multiple choice (çoktan seçmeli test) kısmı için, geriye kalan 1 saat 30 dakikası ise Free Response Paper (Sınavın Yazılı kısmı) için verilmektedir.  Multiple Choice kısmında toplamda 50 soru sorulmakta olup her biri aynı önem derecesine sahiptir. Free Response Paper kısmında ise 5 adet soru (alt şıkları olabilmektedir.) sorulmaktadır. Sınavın toplam puanının yarısını multiple choice kısmı diğer yarısını ise free response paper kısmı oluşturmaktadır.

AP Fizik 1 sorularını cevaplayabilmeniz için hem ileri düzeyde matematik ve fizik hem de öğrendiklerinizi yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

AP Fizik sınavları College Board tarafından her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılan bir sınavdır. 2021 AP Fizik 1 (Algebra based) sınavı 5 Mayıs 2021 Çarşamba günü yapılacaktır. 

AP Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz. Derslerimizi isterseniz yüz yüze isterseniz online olarak Skype-Zoom üzerinden alabilirsiniz. AP Özel Ders almak istiyorsanız 0553 921 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.