İçeriğe geç

AP Fizik Özel Ders

Econ Akademi olarak amacımız, AP Fizik hazırlık (Advanced Plancement) süreçlerinde öğrencilere akademik destek vermektir. Böylelikle, okulda ve sınavlarda başarılı olmalarını sağlamak ve  yurtdışında hedeflediği okullara hazırlamaktır. AP Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekteyiz. Ayrıca, velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Hazırladığımız raporlar ile öğrencilerin gelişimini görmekteyiz. Bununla birlikte, eksik oldukları konulara daha fazla önem göstererek onların gelişimine katkıda bulunmaktayız. 

AP Fizik derslerini isterseniz birebir isterseniz 3 kişilik VIP gruplar halinde online olarak alabilirsiniz.  Online dersleri hocalarımızın müsaitlik durumuna göre haftanın her günü ve her saatinde alabilirsiniz. İlk olarak, hocalarımızla yapacağınız tanışma ve değerlendirme dersi yapmaktayız. Sonrasında, kişiye özel bir ders çalışma programı oluşturulmaktadır. Bununla birlikte, bu program sıkı bir şekilde uygulanmaktadır.

Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi sıkı takip etmekte ve velilerimize her ders ile ilgili detaylı raporlar sunmaktayız. Geçmiş yıllar da AP’de çıkmış soruların çözümleri de yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler söz konusu sınava çok daha başarılı bir şekilde hazırlanmış olacaklardır. AP Fizik Özel Ders almak veya daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Econ Akademinin uzman hocalarından bir çok AP Özel Ders alabilirsiniz. Örneğin, AP Microeconomics, AP Macroeconomics, AP Calculus AB/BC, AP Chemistry, AP Biology ve AP Statistics. Derslerinizi ister birebir olarak alabilirsiniz isterseniz oluşturacağınız arkadaş gruplarınız ile alabilirsiniz.

AP Fizik

AP (Advanced Placement) programı ve sınavları, Amerika’da ve dünyada 60’tan fazla ülkede üniversiteler tarafından tanınan bir programdır. Advanced Placement (AP) derslerini alıp, sınavlarda başarılı olan öğrenciler üniversitelere başvuru sürecinde standart başvuru yapan öğrencilere göre daha avantajlı olurlar. Ayrıca üniversiteye başladıklarında başlangıç seviyesinde verilen derslerden muaf olma şansını elde ederler. Eğer üniversitede başta Elektrik Elektronik, Mekatronik, Makine Mühendiliği gibi bölümler okumak istiyorsanız AP Fizik 1 dersi almanız sizi rakiplerinize kıyasla bir adım öne geçirecektir.

AP Fizik 1 sınavı 3 saat sürmekte olup bunun 1 saat 30 dakikası multiple choice (çoktan seçmeli test) kısmı için, geriye kalan 1 saat 30 dakikası ise Free Response Paper (Sınavın Yazılı kısmı) için verilmektedir.  Multiple Choice kısmında toplamda 50 soru sorulmakta olup her biri aynı önem derecesine sahiptir. Free Response Paper kısmında ise 5 adet soru (alt şıkları olabilmektedir.) sorulmaktadır. Sonuç olarak, sınavın toplam puanının yarısını multiple choice diğer yarısını ise free-response kısmı oluşturmaktadır.

AP Fizik 1 sorularını cevaplayabilmeniz için hem ileri düzeyde matematik ve fizik hem de öğrendiklerinizi yorumlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekmektedir.

College Board tarafından AP Fizik sınavı her yılın Mayıs ayı içerisinde yapılmaktadır. 2023 AP Fizik 1 (Algebra based) sınavı 11 Mayıs 2023 Perşembe günü yapılacaktır. 

AP Fizik Özel Ders programlarımız ile öğrencilerimizi kendilerine en uygun yoldan sınava hazırlıyoruz.  AP Özel Ders almak istiyorsanız 0542 294 91 62 numaralı telefonu arayarak, sitemiz üzerinden form doldurarak veya iletisim@econakademi.com adresine mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Call Now Button
×

Merhabalar Özel Ders için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

×